XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Świętokrzyskie 2019 uroczyście zakończona!

Uroczyste zamknięcie Olimpiady – 26 czerwca w Kieleckim Centrum Kultury
24 czerwca 2019

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Świętokrzyskie 2019 uroczyście zakończona!

4500 osób z całej Polski, w tym: ok. 3500 zawodników, 790 trenerów i opiekunów, 360 sędziów oraz 40 przedstawicieli polskich związków sportowych uczestniczyło w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych – Świętokrzyskie 2019, która od 31 marca do 26 maja odbywała się na ziemi świętokrzyskiej.

Młodzi sportowcy rywalizowali w 20 dyscyplinach sportowych rozgrywanych na świętokrzyskich arenach, w 10 miastach regionu (Kielce, Chęciny, Morawica, Skarżysko-Kamienna, Suchedniów, Sielpia Wielka, Starachowice, Pińczów, Kostomłoty, Ostrowiec Świętokrzyski), a także w Krakowie
i Wieliczce.

W środę, 26 czerwca uroczyście podsumowano to wielkie, sportowe wydarzenia w trakcie oficjalnego zakończenia w Kieleckim Centrum Kultury.

Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa i Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego uhonorowali kluby i województwa, które osiągnęły najlepsze wyniki oraz przedstawicieli związków sportowych, samorządów i instytucji zaangażowanych w organizację przedsięwzięcia.

– To wielki zaszczyt i honor, że właśnie w regionie świętokrzyskim odbywało się to sportowe święto. Niezwykłe przedsięwzięcie organizacyjne, wymagające ogromnego nakładu pracy. Dzisiaj mamy szczęśliwy dzień, ale zarazem dosyć przykry, bo to już koniec. Wszystko jednak, co dobre, kiedyś musi mieć swój finał. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że olimpiadę udało się zorganizować w bardzo sprawny sposób, za co składam podziękowania dla Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiej Federacji Sportu oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, które wsparło wydarzenie kwotą 2,5 mln zł – mówił Mariusz Gosek.

– Piękno ziemi świętokrzyskiej jest nam wszystkim doskonale znane, ale dzięki młodzieży, która zjechała do nas z całej Polski i brała udział w sportowych wydarzeniach, ten urok został znacznie wzmocniony. Dziękujemy wszystkim za sportowe emocje i wierzymy, że niebawem spotkamy się ponowie. Ponawiam zaproszenie do młodych uczestników i liczę na to, że szybko wrócą do naszego regionu i spędzą tutaj wakacyjny wypoczynek – dodał Andrzej Pruś.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i medalowej zajęło Województwo Mazowieckie, zdobywając 28 złotych, 20 srebrnych i 36 brązowych medali. Świętokrzyskie zajęło 12. miejsce w klasyfikacji medalowej (4 złote, 4 srebrne, 5 brązowych) i 14. w klasyfikacji generalnej województw. Wśród medalistów tej reprezentacji znaleźli się m.in. reprezentanci taekwondo, judo, boksu i drużyna piłkarzy ręcznych, która stoczyła zacięty bój w finale rozgrywek.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbywa się co roku, począwszy od 1995 roku i jest rozgrywana w trzech odmianach: letnia, zimowa i halowa. W tym roku rywalizacja toczyła się w następujących dyscyplinach: badminton, bilard (konkurencja pokazowa), boks, brydż sportowy, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, gimnastyka trampolina, judo, piłka ręczna, piłka siatkowa, szachy, szermierka, taekwondo, tenis stołowy, zapasy klasyczne i zapasy wolne.

Klasyfikacja klubowa

I MIEJSCE

Międzyszkolny Klub Sportowy Kusy Szczecin

II MIEJSCE

Klub Sportowy AZS – AWF Poznań

III MIEJSCE

Akademicki Związek Sportowy

Organizacja Środowiskowa w Poznaniu

IV MIEJSCE

Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków

V MIEJSCE

AZS AWF Warszawa

VI MIEJSCE

Spółdzielczy Klub Sportowy

Start Olsztyn

VII MIEJSCE

CWZS Zawisza Klub Gimnastyczny Bydgoszcz

VIII MIEJSCE

Koniński Klub Szermierczy

Klasyfikacja województw

I MIEJSCE

Województwo Mazowieckie

II MIEJSCE

Województwo Wielkopolskie

 III MIEJSCE

Województwo Śląskie

IV MIEJSCE

Województwo Dolnośląskie

V MIEJSCEs

Województwo Małopolskie

VI MIEJSCE

Województwo Pomorskie

VII MIEJSCE

Województwo Zachodnio-Pomorskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *