Poznaliśmy medalistów w brydżu (foto)
11 maja 2019
Artystyczna ceremonia otwarcia taekwondo (foto)
11 maja 2019

Taekwondo olimpijskie zainaugurowane w Ostrowcu Świętokrzyskim

180 zawodników z 14 województw stawiło się w sobotni poranek w Ostrowcu Świętokrzyskim, by rozpocząć zmagania w taekwondo olimpijskim. To kolejna dyscyplina, która jest częścią sportowych emocji w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych – Świętokrzyskie 2019!

Pomiędzy walkami, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim byliśmy świadkami uroczystej ceremonii otwarcia.

Dla wielu z Was olimpiada to pierwszy turniej mistrzowski. Jednak przed Wami kolejne ważne wydarzenie. W naszej dyscyplinie mamy olimpijczyków, wierzę, że wśród Was znajdują się kolejni reprezentanci Polski na igrzyskach olimpijskich. Tego Wam życzę – mówił Wojciech Kowalski, wiceprezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.

W imieniu prezydenta i starosty, chciałbym powitać Was na gościnnych ziemiach. Niezmiernie miło, że w Ostrowcu Św. mieście sportu, gościmy śmietankę tak pięknej dyscypliny, jaką jest taekwondo. Tutaj startują najlepsi w swojej kategorii, wielkie gratulacje. Organizatorom dziękuję za świetną pracę, a zawodnikom pragnę życzyć na początku ich drogi sportowej jak najwięcej sukcesów, by pasja, która wkładacie w sport, przynosiła oczekiwane owoce – powiedział Mariusz Łata – radny miejski i naczelnik Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dziękujemy za możliwość zorganizowania tego wydarzenia. Życzę zawodnikom spełnienia marzeń. To mogą być Wasze pierwsze, ale na pewno nie ostatnie laury. Dziękuje także całemu zespołowi za pomoc i za to, że razem mogliśmy przygotować oraz skoordynować tę piękną imprezę – mówiła Wioletta Walerowicz, koordynator zawodów.

GALERIA ZDJĘĆ

kliknij, aby zobaczyć więcej

kliknij, aby zobaczyć więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *