Gmina Końskie obejmuje swym obszarem miejsca magiczne, o niezwykłych nazwach bądź właściwościach. Przyjeżdżając tutaj, możecie Państwo zobaczyć, gdzie dorastał Stanisław Małachowski – Marszałek Sejmu Czteroletniego, odbyć podróż z Piekła do Nieba oraz poznać technologie produkcji w dawnych zakładach przemysłowych. Wyjątkowym walorem gminy są też rozległe obszary leśne z siecią szlaków turystycznych pieszych i rowerowych. Wypoczywając na konecczyźnie możecie Państwo rozpocząć przygodę z trasą Green Velo przebiegającą przez 5 województw Polski Wschodniej, z krańcowymi punktami w Końskich oraz w Elblągu.

Na miłośników relaksu nad wodą czeka Sielpia – największa miejscowość wypoczynkowa województwa świętokrzyskiego położona nad rzeką Czarną, bogata w liczne miejsca noclegowe i wypożyczalnie sprzętu turystycznego.

Rozległe dobra koneckie należały dawniej do zamożnych rodów: Odrowążów, Małachowskich i Tarnowskich. O wcześniejszych właścicielach przypominają cenne zabytki w Końskich: zespół pałacowo-parkowy z oryginalnymi budynkami, kolegiata św. Mikołaja i kościół św. Anny, a także kolejne obiekty: ruiny dworu obronnego w Modliszewicach, pobernardyński zespół klasztorny w Kazanowie czy wreszcie zabytkowy zakład w Sielpi oraz drewniana kuźnia w miejscowości Stara Kuźnica.

Nasza gmina pięknieje.
Zapraszamy!