I po siatkarskich półfinałach! Wiemy, kto w niedzielę powalczy o złoto

I po ćwierćfinałach! Znamy półfinalistów, jeszcze dziś walka o finały!
18 maja 2019
Gimnastyka trampolina zakończona. Znamy medalistów! (pełne wyniki)

Ogromne emocje towarzyszyły sobotnim spotkaniom w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Skarżysku-Kamiennej, które miały wyłonić zespoły pozostaję w grze o medale. Wiemy już, jak zakończył się komplet dzisiejszych meczów. Poznaliśmy też drużyny, które w niedzielę powalczą o złote i brązowe medale, a kogo będzie musiało „pocieszyć” srebro!

W Ostrowcu Św. rywalizują panie. W półfinale najbardziej emocjonujący pojedynek stoczyły zawodniczki z Wielkopolski i Kujawsko-Pomorskiego. Ostatecznie triumfowały – po pojedynku trwającym trzy sety – reprezentantki tego pierwszego zespołu.

W finale zmierzą się one z ekipą Zachodniopomorskiego, które po walce, ale jednak w dwóch setach, pokonały zespół Mazowieckiego.

SIATKÓWKA DZIEWCZĄT

Komplet sobotnich wyników:

Półfinały:
Wielkopolskie – Kujawsko-Pomorskie 2:1 (25:22, 20:25, 15:11)
Mazowieckie – Zachodniopomorskie 0:2 (22:25,:21:25)

O pozycje 5-8:
Małopolskie – Lubuskie 0:2 (21:25, 21:25)
Łódzkie – Śląskie 1:2 (25:17, 8:25, 15:5)

Ćwierćfinały:
Mazowieckie – Małopolskie 2:0 (25:17, 25:14)
Zachodniopomorskie – Lubuskie 2:0 (25:12, 25:22)
Wielkopolskie – Łódzkie 2:0 (26:24, 25:15)
Kujawsko-Pomorskie – Śląskie 2:1 (21:25, 25:20, 15:10)

Harmonogram na 19.05.2019 (niedziela):

Hala ZSOMS ul. Żeromskiego 5
9:00 Małopolskie – Łódzkie (o VII m.)
11:00 Lubuskie – Śląskie (o V m.)

Hala MOSiR ul. Świętokrzyska 11
9:00 Mazowieckie – Kujawsko-Pomorskie (o III m.)
11:00 Zachodniopomorskie – Wielkopolskie (o I m.)

W Skarżysku-Kamiennej o medale rywalizują chłopcy. Niezwykłe emocje towarzyszyły nam w półfinałowym starciu Mazowieckiego i Wielkopolskiego, gdzie losy zwycięstwa w trzecim secie ważyły się do ostatniej akcji. Ostatecznie tę wojnę nerwów lepiej przetrwali gracze z Mazowsza, wygrywając tę partię 16:14 i cały mecz 2:1.

W finale spotkają się z Łódzkim, który dość pewnie, w dwóch setach, pokonał reprezentację Małopolskiego.